Võistluse kirjeldus

 1. Lahemaa Elamusmaraton toimub 30. augustil stardi- ja finišipaigaga Kolgaküla terviseradade keskuses. Lahemaa Elamusmaraton on Elamusmaratonide 2020. aasta hooaja viies ning ühtlasi viimane etapp. Maraton toimub kolmel distantsil: 10, 21 ja 42 km. Rada kulgeb Lahemaa rahvuspargi territooriumil, mööda metsateid- ja radu. Rajaprofiil on väga mitmekesine – rajal on nii laugeid sirgeid kui ka üksikuid järsemaid tõuse ning langusi. Täispika maratoni (42 km) rajal on kokku 7 teeninduspunkti, poolmaratonil (21 km) 3 ning 10 km rajal 2 punkti.

Ajakava:

 • 9:00 Võistluskeskus avatud, stardimaterjalide osalejatele väljastamine
 • 10:00 Võistluse start (42 km)
 • 12:00 Võistluse start (10, 21 km + 3. Peremaraton 5 ja 10 km)
 • 13:00 Finiš avatud, osalejate finišeerimine
 • 18:00 Finiš suletakse

Lahemaa kaugus suurematest lähilinnadest: Tallinn 64 km; Tartu 172 km; Rakvere 54 km; Paide 101 km. Üritust korraldab MTÜ Elamusmaratonid koostöös SCULT vabatahtlikega.

Info vabatahtlikele

Kui Sa saad abistada Eesti suurima käimisürituse elluviimisel, palun anna endast märku!

Laupäev, 29. august – ettevalmistuspäev:

 • Joogipunktid (kuni 4 abilist) 14:00-19:00 aitan teeniduspunktides vajalikud asjad ette valmistada ning valmis pakkida.
 • Logistika (kuni 6 abilist) 10:00-14:00 aitan ürituse stardi- ja finišipaiga ettevalmistamisel, aitan kohale transportida teeninduspunktideks vajaliku.

Pühapäev, 30. august – võistluspäev:

 • Joogipunktid (kuni 10 abilist) 9:00-18.00 (sõltuvalt teeninduspunktist). Aitan ette valmistada joogipunkti ning pakun osalejatele punktis söögi- ja joogipoolist. Punkti sulgemise järgselt aitan punkti kokku pakkida. Osalemissoovi korral kõnnin ise punkti sulgemise järgselt finišini. Kui võimalik, siis aitan finišis ka teisi asjade kokkupanekul.
 • Sekretariaat (kuni 4 abilist) 9:00-18:00 aitan sekretariaadi ette valmistada osalejate vastuvõtmiseks. Väljastame stardinumbreid, kepikõnnikeppe, jagame infot jpm. Finišeerimisel võtame aega, väljastame medaleid ja diplomeid, jagame infot ning korjame kokku kepikõnnikepid. Kui võimalik, siis aitan finišis ka teisi asjade kokkupanekul.
 • Logistika (kuni 6 abilist) 8:00-22:00 aitan ürituse stardi- ja finišipaiga ettevalmistamisel, aitan transportida teeninduspunktideks vajaliku kohale ning hiljem tagasi võistluskeskusesse.

Võimalusel on kõik vabatahtlikud oodatud kohale juba L õhtul – siis jääb ära P varahommikune transport! Registreerimisel vajalik info saatke info@elamusmaratonid.ee ees- ja perekonnanimi, e-mail ja kontakttelefon.

Vabatahtlikele pakutakse

Vabatahtlikele abilistele pakutakse tasuta sööki-jooki, transporti võistluspaika ja tagasi, majutus vajadusel (kui jäädakse ööseks koha peale) võistluspaigas nii reede kui ka laupäeva öö lähtudes transpordi plaanist. Kõik vabatahtlikud abilised, kes osalevad vähemalt kahe Elamusmaratoni elluviimisel saavad lisaks Elamusmaratonide kinkekaardi, millega saavad oma sõbraga koos mõnel 2020. aasta Elamusmaratonil või Elamusretkel osaleda!