Võistluse kirjeldus

 1. Värska Elamusmaraton toimub 5. juulil stardi- ja finišipaigaga Värska laululaval ning see on Elamusmaratonide 2020. aasta hooaja kolmas etapp. Maraton toimub kolmel distantsil: 10, 21 ja 42 km. Stardipaigast, Värska laululavalt kulgeb rada Mustoja maastiku-kaitseala territooriumil ja kulgeb põhiliselt mööda metsateid- ja radu. Lauged lõigud vahelduvad üksikute tõusudega ning 21 km ja 42 km rajal võib kohata ka paari elamuslikumat kohta. Täispika maratoni (42 km) rajal on kokku 7 teeninduspunkti, poolmaratonil (21 km) 3 ning 10 km rajal 2 punkti.

Ajakava:

 • 9:00 Võistluskeskus avatud, stardimaterjalide osalejatele väljastamine
 • 10:00 Võistluse start (42 km)
 • 12:00 Võistluse start (10, 21 km + 3. Peremaraton 5 ja 10 km)
 • 13:00 Finiš avatud, osalejate finišeerimine
 • 18:00 Finiš suletakse Värska kaugus suurematest lähilinnadest: Tartu 91 km; Räpina 25 km; Võru 49 km, Põlva 41 km. Üritust korraldab MTÜ Elamusmaratonid koostöös SCULT vabatahtlikega.

Info vabatahtlikele

Kui Sa saad abistada Eesti suurima käimisürituse elluviimisel, palun anna endast märku!

Laupäev, 4. juuli – ettevalmistuspäev:

 • Joogipunktid (kuni 4 abilist) 14:00-19:00 aitan teeniduspunktides vajalikud asjad ette valmistada ning valmis pakkida.
 • Logistika (kuni 6 abilist) 10:00-14:00 aitan ürituse stardi- ja finišipaiga ettevalmistamisel, aitan kohale transportida teeninduspunktideks vajaliku.

Pühapäev, 5. juuli – võistluspäev:

 • Joogipunktid (kuni 10 abilist) 9:00-18.00 (sõltuvalt teeninduspunktist). Aitan ette valmistada joogipunkti ning pakun osalejatele punktis söögi- ja joogipoolist. Punkti sulgemise järgselt aitan punkti kokku pakkida. Osalemissoovi korral kõnnin ise punkti sulgemise järgselt finišini. Kui võimalik, siis aitan finišis ka teisi asjade kokkupanekul.
 • Sekretariaat (kuni 4 abilist) 9:00-18:00 aitan sekretariaadi ette valmistada osalejate vastuvõtmiseks. Väljastame stardinumbreid, kepikõnnikeppe, jagame infot jpm. Finišeerimisel võtame aega, väljastame medaleid ja diplomeid, jagame infot ning korjame kokku kepikõnnikepid. Kui võimalik, siis aitan finišis ka teisi asjade kokkupanekul.
 • Logistika (kuni 6 abilist) 8:00-22:00 aitan ürituse stardi- ja finišipaiga ettevalmistamisel, aitan transportida teeninduspunktideks vajaliku kohale ning hiljem tagasi võistluskeskusesse.

Võimalusel on kõik vabatahtlikud oodatud kohale juba L õhtul – siis jääb ära P varahommikune transport! Registreerimisel vajalik info saatke info@elamusmaratonid.ee ees- ja perekonnanimi, e-mail ja kontakttelefon.

Vabatahtlikele pakutakse

Vabatahtlikele abilistele pakutakse tasuta sööki-jooki, transporti võistluspaika ja tagasi, majutus vajadusel (kui jäädakse ööseks koha peale) võistluspaigas nii reede kui ka laupäeva öö lähtudes transpordi plaanist. Kõik vabatahtlikud abilised, kes osalevad vähemalt kahe Elamusmaratoni elluviimisel saavad lisaks Elamusmaratonide kinkekaardi, millega saavad oma sõbraga koos mõnel 2020. aasta Elamusmaratonil või Elamusretkel osaleda!