Võistluse kirjeldus

 1. Lahemaa Elamusmaraton toimub 7. juulil stardi- ja finišipaigaga Kolgaküla terviseradade keskuses. Lahemaa elamusmaraton on Elamusmaratonide 2019. aasta hooaja kolmas etapp. Maraton toimub kolmel distantsil: 10, 21 ja 42 km. Lahemaa Elamusmaratoni raames toimub esmakordselt Eestis, rahvusvahelise kepikõnniliiduga (INWA) koostöös korraldatav kepikõnni maailmakarikaetapp. Võistluskõndijatele mõeldud maailmakarikaetapil selguvad kiireimad kepikõndijad nii individuaal- kui võistkondlikus arvestuses 10 ning 21 km distantsidel.

Rada kulgeb Lahemaa rahvuspargi territooriumil, mööda metsateid- ja radu. Rajaprofiil on väga mitmekesine – rajal on nii laugeid sirgeid kui ka üksikuid järsemaid tõuse ning langusi. Täispika maratoni (42 km) rajal on kokku 7 teeninduspunkti, poolmaratonil (21 km) 3 ning 10 km rajal 2 punkti.

Ajakava:

 • 10:00 Võistluskeskus avatud, stardimaterjalide osalejatele väljastamine
 • 11:00 Maailmakarikaetapi start võistluskõndijatele (10 ja 21 km)
 • 11:10 Lahemaa elamusmaratoni start rahvasportlastele (10, 21 ja 42 km)
 • 12:30 Finiš avatud, osalejate finišeerimine
 • 14:30 Auhinnatseremoonia
 • 19:00 Finiš suletakse

Üritust korraldab MTÜ Elamusmaratonid koostöös SCULT vabatahtlikega.

Info vabatahtlikele

Kui Sa saad abistada Eesti suurima käimisürituse elluviimisel, palun anna endast märku!

Laupäev, 6. juuli – ettevalmistuspäev:

 • Joogipunktid (kuni 4 abilist): 14:00 – 20:00: aitan teeniduspunktides vajalikud asjad ette valmistada ning valmis pakkida.
 • Logistika (kuni 6 abilist): 12:00 – 20:00: aitan ürituse stardi- ja finišipaiga ettevalmistamisel, aitan transportida teeninduspunktideks vajaliku kohale.

Pühapäev, 7. juuli – võistluspäev:

 • Joogipunktid (kuni 10 abilist): 10:00 – 19.00 (sõltuvalt teeninduspunktist). Aitan ette valmistada joogipunkti ning pakun osalejatele punktis söögi- ja joogipoolist. Punkti sulgemise järgselt aitan punkti kokku pakkida. Osalemissoovi korral kõnnin ise punkti sulgemise järgselt finišini. Kui võimalik, siis aitan finišis ka teisi asjade kokkupanekul.
 • Sekretariaat (kuni 4 abilist): 09:30 – 19:00: aitan sekretariaadi ettevalmistustel osalejate vastuvõtmiseks. Kepikõnnikeppide jagamine, medalite kaelapanek finišis, diplomite ja stardinumbrite väljastamine, info jagamine, ajavõtt. Kui võimalik, aitame finišis ka teisi asjade kokkupanekul.
 • Logistika (kuni 6 abilist): 08:00 – 22:00: aitan ürituse stardi- ja finišipaiga ettevalmistamisel, aitan transportida teeninduspunktideks vajaliku kohale ning hiljem tagasi võistluskeskusesse.
 • Rattakohtunikud (kuni 3 abilist) 10 km rada – 2 ratturit; 21 km rada – 1 rattur. Ratturid läbivad raja koos kiiremate kõndijatega ning veenduvad, et nad kõnnivad ilusti määruste päraselt, ei jookse, ei lõika. Ratturid vabanevad P 7.07 kella 14.00 ks. Ratturite koolitus: L 6.07 kell 18:00 - 20:00.

Võimalusel on kõik vabatahtlikud oodatud kohale juba L õhtul – siis jääb ära P varahommikune transport!

Registreerimisel vajalik info saatke info@elamusmaratonid.ee ees- ja perekonnanimi, e-mail ja kontakttelefon.

Vabatahtlikele pakutakse

Vabatahtlikele abilistele pakutakse tasuta sööki-jooki, transporti võistluspaika ja tagasi, majutus vajadusel (kui jäädakse ööseks koha peale) võistluspaigas nii reede kui ka laupäeva öö lähtudes transpordi plaanist. Kõik vabatahtlikud abilised, kes osalevad vähemalt kahe Elamusmaratoni elluviimisel saavad lisaks Elamusmaratonide kinkekaardi, millega saavad oma sõbraga koos mõnel 2019. aasta Elamusmaratonil või Elamusretkel osaleda!