Võistluse kirjeldus

  1. Noarootsi Elamusmaraton toimub 9. juunil stardi- ja finišipaigaga Tuksi Spordikeskuses ning see on Elamusmaratonide 2019. aasta hooaja teine etapp. Maraton toimub kolmel distantsil: 10, 21 ja 42 km. Stardipaigast kulgeb rada edasi põhja poole – esmalt mööda kruusateed ning õige pea juba kaunite männikute vahel, möödub kaunist järvederohkest piirkonnast ning tagasiteel läbib Spithami poolsaare tipu. Täispika maratoni (42 km) rajal on kokku 6 teeninduspunkti, poolmaratonil (21 km) 3 ning 10 km rajal 2 punkti.

Ajakava:

  • 10:00 Võistluskeskus avatud, stardimaterjalide väljastamine osalejatele
  • 11:00 Võistluse start (10, 21, 42 km)
  • 12:30 Finiš avatud, osalejate finišeerimine
  • 19:00 Finiš suletakse

Üritust korraldab MTÜ Elamusmaratonid koostöös SCULT vabatahtlikega.

Info vabatahtlikele

Kui Sa saad abistada Eesti suurima käimisürituse elluviimisel, palun anna endast märku!

Laupäev, 8. juuni – ettevalmistuspäev:

  • Joogipunktid (kuni 4 abilist): 14:00 – 20:00: aitan teeniduspunktides vajalikud asjad ette valmistada ning valmis pakkida.
  • Logistika (kuni 6 abilist): 12:00 – 20:00: aitan ürituse stardi- ja finišipaiga ettevalmistamisel, aitan transportida kohale teeninduspunktideks vajaliku.

Pühapäev, 9. juuni – võistluspäev:

  • Joogipunktid (kuni 10 abilist): 10:00 – 19.00 (sõltuvalt teeninduspunktist). Aitan ette valmistada joogipunkti ning pakun osalejatele punktis söögi- ja joogipoolist. Punkti sulgemise järgselt aitan punkti kokku pakkida. Osalemissoovi korral kõnnin ise punkti sulgemise järgselt finišini. Kui võimalik, siis aitan ka teisi finišis asjade kokkupanekul.
  • Sekretariaat (kuni 4 abilist): 9:30 – 19:00: aitan osalejate vastuvõtmiseks sekretariaadi ette valmistada. Väljastame stardinumbreid, kepikõnnikeppe, jagame infot jpm. Finišeerimisel võtame aega, väljastame medaleid ja diplomeid, jagame info ning korjame kokku kepikõnnikepid. Kui võimalik, siis aitan finišis ka teisi asjade kokkupanekul.
  • Logistika (kuni 6 abilist): 8:00 – 22:00: aitan ürituse stardi- ja finišipaiga ettevalmistamisel, aitan transportida teeninduspunktideks vajaliku kohale ning hiljem tagasi võistluskeskusesse.

Võimalusel on kõik vabatahtlikud oodatud kohale juba L õhtul – siis jääb ära P varahommikune transport!

Registreerimisel vajalik info saatke info@elamusmaratonid.ee ees- ja perekonnanimi, e-mail ja kontakttelefon.

Vabatahtlikele pakutakse

Vabatahtlikele abilistele pakutakse tasuta sööki-jooki, transporti võistluspaika ja tagasi, majutus vajadusel (kui jäädakse ööseks) võistluspaigas nii reede kui ka laupäeva öö lähtudes transpordi plaanist. Kõik vabatahtlikud abilised, kes osalevad vähemalt kahe Elamusmaratoni elluviimisel, saavad lisaks Elamusmaratonide kinkekaardi, millega saavad oma sõbraga koos mõnel 2019. aasta Elamusmaratonil või Elamusretkel osaleda!