Võistluse kirjeldus

  1. Kõrvemaa Elamusmaraton toimub 1. septembril stardi- ja finišipaigaga Sportland Kõrvemaa suusa- ja matkakeskuses. Kõrvemaa elamusmaraton on Elamusmaratonide 2019. aasta hooaja viies ja viimane etapp. Maraton toimub kolmel distantsil: 10, 21 ja 42 km. Rada kulgeb Kõrvemaa looduskaitsealal osaliselt Kõrvemaa spordiürituste radadel, kuid lisaks satuvad maratoonarid ka kohalike järvede kallasradadele, läbivad raba mööda laudteed ning jalutavad mööda väikseid metsateid. Kuna on kanarbiku õitsemise tippaeg, siis kindlasti ei jää külastamata ka Jussi nõmm, mis on sellel aastaajal suur ja lilla kanarbikuväli. Täispika maratoni (42 km) rajal on kokku 7 teeninduspunkti, poolmaratonil (21 km) 3 ning 10 km rajal 2 punkti. Kõrvemaa elamusmaratoni raames toimub taaskord Eestis ka unikaalne 2. Kärumaraton - lapsevanematel on võimalus läbida 9,5 km pikkune maratonirada lapsevankriga! Üritust korraldab MTÜ Elamusmaratonid koostöös SCULT vabatahtlikega.

Ajakava

  • 10:00 Võistluskeskus avatud, stardimaterjalide osalejatele väljastamine
  • 11:00 Võistluse start (10, 21, 42 km)
  • 12:30 Finiš avatud, osalejate finišeerimine
  • 19:00 Finiš suletakse

Kõrvemaa kaugus suurematest linnadest: Tallinn 56 km; Tartu 134 km; Rakvere 64 km; Jõgeva 84 km; Paide 57 km

Info vabatahtlikele

Kui Sa saad abistada Eesti suurima käimisürituse elluviimisel, palun anna endast märku!

Laupäev, 31. august – ettevalmistuspäev:

  • Joogipunktid (kuni 4 abilist): 14:00 – 20:00: aitan teeniduspunktides vajalikud asjad ette valmistada ning valmis pakkida.
  • Logistika (kuni 6 abilist): 12:00 – 20:00: aitan ürituse stardi- ja finišipaiga ettevalmistamisel, aitan kohale transportida teeninduspunktideks vajaliku.

Pühapäev, 1. september – võistluspäev:

  • Joogipunktid (kuni 10 abilist): 10:00 – 19.00 (sõltuvalt teeninduspunktist). Aitan ette valmistada joogipunkti ning pakun osalejatele punktis söögi- ja joogipoolist. Punkti sulgemise järgselt aitan punkti kokku pakkida. Osalemissoovi korral kõnnin ise punkti sulgemise järgselt finišini. Kui võimalik, siis aitan finišis ka teisi asjade kokkupanekul.
  • Sekretariaat (kuni 4 abilist): 9:30 – 19:00: aitan sekretariaadi ette valmistada osalejate vastuvõtmiseks. Väljastame stardinumbreid, kepikõnnikeppe, jagame infot jpm. Finišeerimisel võtame aega, väljastame medaleid ja diplomeid, jagame infot ning korjame kokku kepikõnnikepid. Kui võimalik, siis aitan finišis ka teisi asjade kokkupanekul.
  • Logistika (kuni 6 abilist): 8:00 – 22:00: aitan ürituse stardi- ja finišipaiga ettevalmistamisel, aitan transportida teeninduspunktideks vajaliku kohale ning hiljem tagasi võistluskeskusesse. Võimalusel on kõik vabatahtlikud oodatud kohale juba L õhtul – siis jääb ära P varahommikune transport!

Registreerimisel vajalik info saatke info@elamusmaratonid.ee ees- ja perekonnanimi, e-mail ja kontakttelefon.

Vabatahtlikele pakutakse

Vabatahtlikele abilistele pakutakse tasuta sööki-jooki, transporti võistluspaika ja tagasi, majutus vajadusel (kui jäädakse ööseks) võistluspaigas nii reede kui ka laupäeva öö lähtudes transpordi plaanist. Kõik vabatahtlikud abilised, kes osalevad vähemalt kahe Elamusmaratoni elluviimisel saavad lisaks Elamusmaratonide kinkekaardi, millega saavad oma sõbraga koos mõnel 2019. aasta Elamusmaratonil või Elamusretkel osaleda!