Võistluse kirjeldus

 1. juunil kaheksandat korda toimuv Pärnumaa Võidupüha maraton kutsub suve algust tähistama sportliku väljakutsega.

Ehe ja sini-must-valge maraton pakub võimalust läbida rada ühel ja kordumatul trajektooril, viies osaleja mööda olulistest ajaloomälestistest ning tutvustab Pärnumaa kaunist loodust. Pulli küla, Reiu muinasasula leiukoht, Reiu-Raeküla luitemännik, pilkupüüdev Jaansoni kallasrada, Tallinna Väravad, Vallikäär, Pärnu rand – need on vaid mõned orientiirid, muutes maratonikogemuse omalaadseks. Viimased kilomeetrid mööduvad Pärnu suvemelus ning finišeerudes vastuvõtt iseseisvuse väljakuulutamise mälestusmärgi juures Pärnu Iseseisvuse väljakul.

Lisaks Torist lähte saavale maratonile on spordipäeva programmis Paikuselt startiv poolmaraton ning Iseseisvuse väljakul toimuvad lastejooksud. Aeg ja tegevuspaik: 22. juuni 2019 Tori (maratoni start), Paikuse (poolmaratoni start), Pärnu (finiš, lastejooksud).

Info vabatahtlikele

Vabatahtlike meeskondade tegevused toimuvad enamjaolt spordisündmuste ja sellele eelneval päeval. Osaled saab nii ettevalmistustöödes, tegutsed sündmuste päeval kui ka järel. Sina oledki meeldejääva ja positiivse emotsiooni loomisel võtmeisik!

Eeldused vabatahtlikule:

 • Vanus 16+ (kui Sa oled noorem, aga soovid väga meiega kampa lüüa, anna endast ikka märku!)
 • Särav silm ja aktiivsus, huvi spordi ja meeskonnatöö vastu

Valdkonnad ning võimalused Pärnu Kahe Silla Klubi jooksuüritustel:

 • Lastejooksude korraldus – et tagada pere väiksematele liikmete eduelamus, on see meeskond hingega asja juures. Lastejooksude meeskond tegutseb valdavalt sündmuse päeval.
 • Sekretariaat – see on spordisündmuse värav ja esimene kontakt osalejaga. Esimene võimalus luua osalejas hea emotsioon ja “tere tulemast” tunne. Sekretariaaditiim toimetab valdavalt ürituse nädalalõpul, kuid abilisi oodatakse ka nädal enne toimuvatele ettevalmistustöödele.
 • Logistika ja ehitusmeeskond – ehitusega justkui algab ning ka lõpeb spordiüritus. Kõik osalejatele, pealtvaatajatele ja ka meeskonnale vajalikud mugavused seatakse üles – näiteks uhke finišikaar, mille alt läbi joostes (isiklikku) võitu tähistada ja kus endast ning sõpradest pilte teha. Logistika- ja ehitus toimetab spordisündmuse nädalavahetusel ning sellele eelnevatel päevadel.
 • Rajameistrid – “kui osalejad rajale jõudsid, olid rajameistrid juba lõpetanud”. Turvaline ja hästi märgistatud rada on spordisõpradele üks olulisemaid “momentumi” loojaid. Rajameistritel on kiire aeg spordisündmuste eelõhtul ning toimumise päeval.
 • Pakihoid – osalejad tahavad olla kindlad, et spordisündmuse ajal oleks nende kodust kaasa pakitud “riidekapp” turvalises kohas ning peale seda mugavalt kättesaadav. Siin toimetab meeskond sündmuse päeval.
 • Rajakohtunike brigaad – need inimesed on rajal, et tagada osalejate ja pealtvaatajate turvalisus ning mugavus, ausa spordi põhimõtete järgimine, abi kiiretes küsimustes ning ootamatutes olukordades. Rajakohtunikke ootame meeskonda spordisündmuse päevaks.
 • Finišiala joogipunkt – osalejate vahetud emotsioonid kogunevad siia alasse. Kiireks värskenduseks ja taastamiseks on finišiala töömesilaste ülesanne hoida spordijook ja vesi rajalt saabujatele käeulatuses. Siinsed abilised on tööl jooksupäeval.

Põnevaid tegevusi leidub spordisündmuse ajal ja sellele eelnevatel päevadel veelgi!

Vabatahtlikele pakutakse

 • Meeskonnatöö kogemus ja väljaõpe
 • Toitlustus
 • Kultuurielamused
 • Meeskonnasärk
 • Tublidele abilistele anname hea meelega soovitusi ja kaaskirju edasist karjääri silmas pidades