Võistluse kirjeldus

Maraton Eesti Vabariik 100 on 22. juunil 2018 Pärnumaal toimuva Võidupüha maratoni erisündmus, tähistades riigi juubelit erilisel-sportlikul moel. Pärnumaa Võidupüha maraton kannab endas oma erilist „lugu“– Pärnumaal on tugevad seosed Eesti iseseisvuse saavutamise tähenduses. Nii ütleb ka maratoni tunnuslause „Tuli tuleb juurte juurest“. Eesti vanim asulakoht on leitud maratonidistantsile jäävast Pulli külast ning „Manifest Eestimaa Rahvastele“ loeti ette just Pärnus Endla teatri rõdult. Võidupüha paraadil presidendi süüdatav võidutuli saab oma jõu päev varem Tori Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus läidetavast mälestustulest, mille maratoonarid seejärel Pärnu toovad. Seega spordisündmusel on kanda ka eriline, rituaalne roll. Maraton Eesti Vabariik 100 nime all toimuv erisündmus on väärikas kingitus spordirahvale ja sünnimaale. Osaleja jaoks on see kordumatu „üks-ja-ainus-kord“ toimuv sündmus, mis võimaldab tähistada tähtsat sünnipäeva jooksurajal sõprade ja tuttavatega kõrvuti pingutades. Võistluskeskused asuvad Toris, Paikusel ja Pärnu linnas. Start ja finiš: Maratoni start antakse kell 15.00 Torist ja poolmaratoni start kell 16.45 Paikuselt. Finiš asub Rüütli platsil, Pärnus. Finiš suletakse 6 tundi peale maratoni starti, so kell 21.00.

Info vabatahtlikele

Nii, nagu Maraton EV100 on ainukordne jooksul osalejatele, on see sini-must-valge spordiüritus eriline võimalus aja annetamiseks ka vabatahtlikele. Alusta oma suve koos meiega! Registreeru juuresoleva ankeedi kaudu või kirjuta enda huvist riina@2silda.ee. Liikumisradadel on kokku tuhandeid suuremaid ja pisemaid spordisõpru ning Sina saad aidata nende spordipäeva mõnusaks teha – tule meie juurde vabatahtlikuks! Tutvu ürituse kodulehel täpsemalt, millised valdkonnad ning võimalused Sind ootavad. Meeskondade tegevused toimuvad enamjaolt spordisündmuste ja sellele eelneval päeval. Osaled nii ettevalmistustöödes, tegutsed sündmuste päeval kui ka järel. Sina oledki meeldejääva ja positiivse emotsiooni loomisel võtmeisik! Eeldused vabatahtlikule Vanus 16+ (kui Sa oled noorem, aga soovid väga meiega kampa lüüa, anna endast ikka märku!) Särav silm ja aktiivsus, huvi spordi ja meeskonnatöö vastu

Vabatahtlikele pakutakse

Toitlustus, spordisärk, soodustused jooksu koostööpartnerite juures, kontsertelamus. Tublidele abilistele anname hea meelega soovitusi ja kaaskirju edasist karjääri silmas pidades.