Võistluse kirjeldus

IRONMAN Tallinn on KMD IRONMAN Kopenhaageni järel teine pealinn Euroopas, kus korraldatakse IRONMAN triatloni. IRONMAN Tallinn on juba teine IRONMAN sarja võistlus Eestis koos IRONMAN 70.3 Otepääga. Võistlus algab 3,8 km ujumisdistantsiga Lennusadama juures. Sellele järgneb kahes ringist koosnev rattadistants 180,2 km, mis viib osalejad pealinnast välja ümbruskonna asulatesse. Maraton 42,2 km koosneb neljast ringist mille finiš on Vabaduse väljakul. ➡Information in English➡ https://volunteers.scult.com/world/event/225

Info vabatahtlikele

Millistel päevadel saad abiks olla: ettevalmistus päevad 31.07 /01.08 / 02.08 / 03.08 /võistluse päev 04.08 / võistluspaiga korrastamine ja pakkimine 05.08.

Valikus on järgmised vabatahtlike võimalused:

 • Infopunkt
 • Sekretariaat, registreerimine
 • Meedia, avalikud suhted
 • Tervise turvalisus, meditsiin (õde, arst, täpsusta)
 • Ehitusmeeskond
 • Energiapunktid
 • Stardiala
 • Vahetusala
 • Ujumisrada (päästemeeskond)
 • Jooksurada
 • Rattarada
 • Finišiala
 • Pakihoid
 • Lasteala
 • Massaažimeeskond

Osaleda saab ka grupi või firma meeskonnaga, märkides registreerimisel grupijuhi nime ja kontakti. IRONMAN Tallinn 2018 vabatahtlike tegevust aitab korraldada SCULT, lisainfo estonia@scult.com, küsimuste korral helista 5151842.

Infopunkt: Tegu on sportlaste esmase ja peamise infoallikaga võistluste ajal. Küsimuste ja vastuste voor on Sinu igapäevane tegevus selles meeskonnas. Sa aitad võistlejatel võistluskeskuses orienteeruda, valmistuda võistluseks, saada osa viimastest uudistest. Ka pealtvaatajatel on rohkelt küsimusi – Sina aitad neil leida vastused. Kasuks tuleb võõrkeelte oskus.

Sekretariaat/registreerimine/office: See on esimene koht, kuhu osalejad võistlusele saabudes suunduvad. Rõõmsameelne avatud suhtlemine on väga oodatud, sest Sina lood esmase mulje ja kontakti võistleja ning korraldaja vahel. Kohapeal saad olla abiks registreerimise ja stardimaterjalide väljastamise juures. Samuti vajab meie tiim Sinu abi juba mõned päevad enne võistluse toimumist – oma panuse saad anda nii stardimaterjalide pakkimisel kui ka võistluskeskuse ettevalmistamisel.

Meedia/avalikud suhted: Selles meeskonnas oled toeks IRONMAN Tallinn turundus- ja kommunikatsioonitegevustes (turundus- ja pressiüritused, meediakontaktid ja kajastused ajakirjanduses, sotsiaalmeedia kanalites, fotode tegemine jt). Oluline on külalislahke ning professionaalne suhtumine.

Tervise turvalisus/meditsiin: Meditsiinimeeskonna professionaalne ja asjatundlik abi võistlusel tagab osalejate terviseturvalisuse. Ootame siia meeskonda appi meditsiinilise pädevusega inimesi.

Ehitusmeeskond: Ehitusega algab ning lõpeb kogu IRONMAN Tallinna võistlus. Osalejatele ja pealtvaatajatele mugavad ning turvalised stardi- ning finišialad, kompaktne ja lihtne võistluskeskus, kõige vajaliku valmis seadmine, et osalejad, pealtvaatajad ning korraldusmeeskond ise tunneks end hästi. Ehitustiim vajab abikäsi juba mõned päevad enne võistluste algust ning ka võistluse järgselt.

Energiapunktid: IRONMAN Tallinn võistlus on osalejale energiakulukas. Sina oled see, kes aitab osalejal end “laadida” ning jõuda edukalt finišisse. Sinu käest saab osaleja juua ning snäkke. Jooksuraja (42.2 km) energiapunktid on ideaalne koht, kus nooremad huvilised saaksid oma esimesed vabatahtliku panustamise kogemused. Rattaraja (180 km) energiapunktides oled Sina see täpne ja kiire abiline, kes aitab osalejal teha kiire ning turvalise energiapeatuse.

Stardiala: Teekond „raudmeheks“ algab siit – stardialalt ujumisrajale. See on Sinu võimalus saada osa võistlejate ja pealtvaatajate unustamatust momendist, kui ligikaudu 2000 osalejat oma võistlust alustavad. Vabatahtlike ülesandeks on turvata kogu stardiala, et kõrvalised isikud ei pääseks stardialasse ning hoida stardiala korras ja puhtana. Stardialas vajame inimesi, kes ohutult suunaks võistlejaid vette ja hiljem veest välja vahetusalasse.

Vahetusala: Selles alas lähevad osalejad üle ujumiselt rattadistantsile ning rattasõidult jooksurajale. Vahetusalas toimub kõik ülehelikiirusel ning Sinu abi on väga vajalik. Sa oled vastutav võistlusvarustuse eest, ning ootame Sinult kiiret reaktsiooni ja loogilist mõtlemist - kõigi 2000 osaleja rattad/vahetusala kotid vajavad kiiret reorganiseerimist.

Ujumisrada (pääastemeeskond): Oluline on ujumisoskus. Saad ise hästi vee peal hakkama, kasuks tuleb erinevatel veealustel püsimise, keskendumise ja jälgimise oskus, et tagada vees olevate sportlaste turvalisus. Oled tähelepanelik ja vajadusel abistad hätta sattunud võistlejat. Kasuks tuleb kalipso olemasolu. Oodatud on veespordialade harrastajad - surfarid, sukeldujad, sõudjad, kanuu- või SUP laua harrastajad.

Jooksurada: Võib tunduda, et on lihtsaim lõik võistluses- kuid tea, et see on viimane ala triatlonis, kus võistleja vajab kõige enam ergutust ja kaasaelamist- seega on jooksurada ülioluline osa võistlusrajast. Sa oled vajalik abiline, et tagada võistlejatele turvaline võistlusrada ja parim elamus. Jooksurajal oled kõige lähemal võistlejatele, mis annab Sulle suurepärase võimaluse näha rajal triatloni tipptegijaid ja sama ajal ergutada kõiki, kelle jaoks triatloni läbimine on raske katsumus ja võibolla elu suurimaks sündmuseks.

Rattarada: Sa saad aidata rattaraja ülesehitamisel, võistlustrassil turvalisuse tagamisel või neljas suures toidupunktis ratturite teenindamisel.

Finišiala: Selles meeskonnas saad Sa osa võistlejate vahetutest finišeerumise emotsioonidest. Sina saad panna osalejale medali kaela, jagada lõpetajatele särke (kaks olulisimat meenet osalejale) ning aidata osalejaid energia- ja taastumisalale.

Pakihoid: Pikk võistluspäev tähendab sportlasele ka „poole elu“ kaasa võtmist. Pakkide hoiu- ja tagastusmeeskonnas usaldatakse Sinu kätte hoiule osalejatele vajalikud asjad. 2000 osaleja pakkide organiseerimine ja tagastus ootab Sinult kiiret reageerimist ning organiseerimist.

Lasteala: Ootame vabatahtlikke lastega tegelema. Soovime pikkadel võistluspäevadel ka kõige pisematele tegevust ning järelvalvet pakkuda.

Massööride tiim: Selle meeskonna poolt saab võistlusel osaleja peale pikka päeva professionaalset abi. Ootame siia pädevaid ja kogemusega abilisi.

Vabatahtlikele pakutakse

Tule anna oma panus ja saad vastutasuks meeldejäävaid elamusi ning rahvusvahelisi sõpru.

 • Tööpäevadel toitlustus. Kõigile vabatahtlikele võistluste särk. Vabatahtlike pidu Kalevi spordihallis 05.08 võistluste järgselt. *Tasuta osalemine pühapäeval, 5.08. kell 9 - 12 Telia triatlonis 4:18:4 mis toimub Lennusadamas (400m ujumist, 18km ratast, 4km jooksu) – ideaalne esimeseks triatloniks (soovi korral) Regitreeri end (http://telia4184.trismile.ee/et/registreerimine/) ja märgi - arvega tasumine, registratuuri poolt kinnitatakse seejärel Sinu osalemine.
 • Tallinnas tasuta ühistransport. *Koostööpartnerite kingitused ja pakkumised.
 • Vajadusel majutus.